Ismail Makolli

makollzz@hotmail.com
 
ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Si ti krijojm nje shortcut per Shutdown ose Restart ose Logo

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 164
Registration date : 17/02/2007

MesazhTitulli: Si ti krijojm nje shortcut per Shutdown ose Restart ose Logo   Wed Feb 21, 2007 10:36 am

Si ti krijojm nje shortcut per Shutdown ose Restart ose Logoff


Se pari klikoni me tastin e majt te Mous-it ku do ne HDD dhe shkoni
"NEW" tani "Shortcut" dhe pastaj ne vendin ku shkruan "TYPE THE LOCATION OF THE ITEM" e shkruani "shutdown -s -t 00" dhe klikoni ne "NEXT" dhe "Finish" tani ju del ikona Shutdown

Per restart eshte e njejta menyr edhe per logoff vete kteo emra i shkruani

Restart : "shutdown -r-t 00"
Logoff : "shutdown -l-t 00"

kjo eshte e tera


Per qdo Problem Contakt MSN Arrow makollzz@hotmail.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://mali.frbb.net
 
Si ti krijojm nje shortcut per Shutdown ose Restart ose Logo
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Ismail Makolli :: Internet & Informatik :: Internet & Informatik-
Kėrce tek: