Ismail Makolli

makollzz@hotmail.com
 
ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Shpejtoni Pc-Tuaj

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 164
Registration date : 17/02/2007

MesazhTitulli: Shpejtoni Pc-Tuaj   Wed Feb 21, 2007 10:34 am

Speed Up net And Computer

TIP TRICKES XP? SPEED shpejtėsia deri 80 % STRONG

Lebesh-Mp3Nuk Jap Pergjegjsi per Demet qe i shkaktoni

1.Start>>Run>>Msconfig Tani Shkoni Startup Ku lexon hiqni pikat D.m.th Disable All te STARTUP

2.Start>>Run>>dfrg.msc Paloni Particionet e Juaja.

3.Start>>Run>>nusrmgr.cpl tani Change the Way users log of tani i keni 2 pika i hekni ato dy pikat apply options dhe OK

================================================== =Shutdown Windows XP Faster
1.Start>>Run>>regedit
HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control
Kliko Nė "Control" Folder
Zgjidhė "WaitToKillServiceTimeout" Kliko me Djathen dhe Modifiko
aty e keni 2000 E ju e bėneni 1000Faster Dual Boot Timeout

shkoni c: pastaj lart nė shirit C:\boot.ini e shenoni dhe tani ENTER
si ne foto
https://redcdn.net/ihimizer/img409/1178/lanis1dv.jpg


===========================================
Hacking SERVICE PC
===========================================


foto1
https://redcdn.net/ihimizer/img423/3...perties2fz.jpg

Foto2
https://redcdn.net/ihimizer/img375/4...perties1ba.jpg

foto3
https://redcdn.net/ihimizer/img291/4...perties6yt.jpg

foto4
https://redcdn.net/ihimizer/img322/4...perties4rv.jpg

SERVICE

Foto1
https://redcdn.net/ihimizer/img321/1100/00be.jpg


Per qdo Problem Contakt MSN Arrow makollzz@hotmail.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://mali.frbb.net
 
Shpejtoni Pc-Tuaj
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Ismail Makolli :: Internet & Informatik :: Internet & Informatik-
Kėrce tek: