Ismail Makolli

makollzz@hotmail.com
 
ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Si si te vjedhim rrjet ne Lan

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 164
Registration date : 17/02/2007

MesazhTitulli: Si si te vjedhim rrjet ne Lan   Wed Feb 21, 2007 10:31 am

Kjo vlen vetem se nėse nuk e heton ISP'ja ( PROVRAJDERI )
po nese e heton a'ther ta ndalon

Se pari Shkoni Downlodone

Angry Ip Scan

Kodi:
http://www.softpedia.com/get/Network-Tools/Network-IP-Scanner/Angry-IP-Scanner.shtml


Pastaj Nese i keni IP Ju
Shembull:
10.10.1.17
Tani Ja Lėshoni me Bo Scan prej
10.10.1.1 deri 10.10.1.99

D.m.th Gjith IP me I Scanu Pastaj Kur ti Scanojsh Ato qka janė nė Momentin Duke Punuar Te Ja Merreni MAC ADRESSE-n
Vetem Klikoni Me Tė Djathėn Dhe SHOW MAC ADRESSE
Pershembull: Mac Address ėshtė : 00-50-FC-0E-49-6F

Atėher Ju Duhet Tė Shkoni Keshtu:
TEk Ikoni My Networ Places Me Djathen Properites
Tani Perseri Properties Ne local Area Connection

Pastaj Klikojm Configure
Pastaj Advanced
pastaj zgjedhim Network Address
Klikojm teK Value dhe e bejm Paste Mac Addressen edhe OK

pastaj duheni ta ndrroni edhe IP dmth se si e ka Viktima dhe mund ta perdorni rrjetin e tii pa problem

deri sa te heton IS
_________________


Per qdo Problem Contakt MSN Arrow makollzz@hotmail.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://mali.frbb.net
 
Si si te vjedhim rrjet ne Lan
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Ismail Makolli :: Internet & Informatik :: Internet & Informatik-
Kėrce tek: