Ismail Makolli

makollzz@hotmail.com
 
ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Si te Krijoni Nje Chat Tuajin !

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 164
Registration date : 17/02/2007

MesazhTitulli: Si te Krijoni Nje Chat Tuajin !   Wed Feb 21, 2007 10:29 am

Beni Login Ne Putty Tek Shell Linux Qe Mund Te Keni Dhe Vazhdoni Kshu Ne Versionin CR2.1-Linux = ConferenceRoom2.1 :

wget http://www.garantishell.com/Ozel/CR2.1-Linux.tar.gz

Mbas Instalimit Beni :

tar xfzv CR2.1-Linux.tar.gz

Mbas Ksaj :

cd CR2.1-Linux

Pastaj :

./install

Pastaj Vazhdoni Me Instalimin E Serverit Duke Bere :

Please enter your key or TRIAL if you do not have one
For example: TRIAL

TRIAL


Please enter a valid fully qualified DNS name for this server
For example: irc.igli.com

Emrin E Server Qe DoniPlease enter the name you want your server to use
For example: my.server.name.tld

Emrin Prap


Please enter a brief description of your server
For example: IgLi, Inc's Chat Server

Ketu Veni Emailin Tuaj ..


Please select the ports you wish your chat server to
listen on. Do not include the web server port in this list
The first port listed is the primary port
For example: 7000,6666-6669


7000,6666-6669Please enter a nickname for the local channel management agent
For example: ChanBot

Emrin E Botit Kryesor te serveritPlease select the port you would like the web server to
listen on. You may use '0' if you don't wish to run our
internal web server. Do not use '80' unless no other web
server will run on this machine.
For example: 8000


8000
Please select the nickname of the first operator
For example: admin

Nick E Admin QE DoniPlease select the password of the first operator
For example: MyPass


Passwordin Tuaj Te Adminit ..Pastaj Ju Del Nje Yes Or No Per Servicet E Serverit:

yespastaj do beni Crack TRIAL te serverit qe te permbaj sa me shum usera ... :


cd bin

rm -rf crchat

wget hhttp://www.garantishell.com/Ozel/crchat

chmod +x crchat


Pastaj Do Beni :

cd .. Me Gjith .. !


Pastaj Do I Vendosni OperServ Services !
Ne Kete Menyre:

cd db

Pastaj Do Beni

pico oper.db

dhe brenda kesaj do vendosni

[2062549759]
m
O Nick - 1073741824
z

ctrl + X

yes dhe Enter .


Pastaj

cd ..


Dhe


./startcrPastaj Hyni Ne Server Me Ane Te mIRC

/server irc.emri.com


/oper nicku-juaj passwordi


/as services operserv enable

/as services memoserv enable

/restart

Rihyni Prap Dhe Beni


/as util services stop

/as util services start

Dhe Po Te Doni I Vendosni Dhe Key

/as general set key 5ED6-397A-4B05-32AA

Dhe Kaq Mbaroi


Per qdo Problem Contakt MSN Arrow makollzz@hotmail.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://mali.frbb.net
 
Si te Krijoni Nje Chat Tuajin !
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Ismail Makolli :: Internet & Informatik :: Internet & Informatik-
Kėrce tek: